OČNÍ OPTIKA
pro váš zrak

naše péče

Dana Kurečková

Informace k parkování zdarma

21. března 2019
Zaparkovat můžete nejlépe v horní části ulice Čápkova. Pozor, ulice je jednosměrná s vjezdem od Konečného náměstí. Cesta k optice je obvykle nejvýhodnější přes průchod mezi ulicemi Čápkova a Úvoz, jak je vyznačeno na přiložené mapce.

Parkování na 1 hodinu je zdarma*, jen je nutné parkování zaregistrovat buď přes parkovací automat, který najdete přibližně v polovině prvního bloku ulice Čápkova po levé straně, nebo přes mobilní aplikaci, kde je výhodou, že se jednoduše zaregistrujete z auta a nemusíte chodit k automatu.
* výjimkou je situace, kdy jste v zóně 1-13 už posledních 24 hodin parkovali, ale náklady jsou nízké, jak je uvedeno níže a my vám je odečteme od vaší útraty v optice

A – Postup registrace parkování na parkovacím automatu:
1) stiskněte zelené tlačítko (nevhazujte mince, pokud nechcete parkovat déle než 1 hodinu)
2) zadejte SPZ vozidla
3) znovu stiskněte zelené tlačítko
Automat Vám vydá lístek s platností registrace k parkování, ale zpět do auta se s ním vracet nemusíte. 1 hodina je maximální doba, kterou u nás obvykle strávíte, ale pokud se budete chtít zdržet déle, např. kvůli návštěvě s námi sousedící lidmi oblíbené cukrárny, je možné si parkování registrovat i na delší dobu za následující ceny: 1h30m za 5Kč, 2h za 10Kč, 2h30m za 20Kč, 3h za 30Kč dále pak vždy 20Kč/h až do maximální délky parkování 22 hodin, ale takovou dobu u nás určitě nebudete ;)
Úhrada parkovného na parkovacím automatu je možná mincemi nebo kartou.

B – Postup registrace parkování v aplikaci najdete na přiložených obrázcích. Aplikace se pouští přímo ve webovém prohlížeči zadáním odkazu mpla.io nebo můžete kliknout ZDE. V aplikaci musíte při prvním použití zadat SPZ a spárovat ji s platební kartou, přestože se vám za parkování zdarma nic strhávat nebude. Pro její opakované požití pak už potřebujete na parkovacích zónách v Brně pouze znát číslo parkovací oblasti, které u nás je 1-13.