OČNÍ OPTIKA
pro váš zrak

naše péče

Dana Kurečková

Přehled novinek

12.–13. května Kolekce slunečních brýlí Polaroid pro rok 2022

11. května 2022

Unikátní možnost vyzkoušet si sluneční brýle Polaroid pro rok 2022

Letos jsme pro vás opět připravili na Čt 12. a Pá 13. května unikátní možnost vyzkoušet si sluneční brýle, které pohromadě nikde běžně neuvidíte! Budeme mít na prodejně kompletní kolekci slunečních brýlí Polaroid pro rok 2022. Neváhejte a zastavte se podívat, jaké modely budou letos aktuální ;)

Stěhování na novou adresu - Lidická 79

31. května 2021

Po 3,5 letech jsme změnili adresu oční optiky FOX OPTIK

Nelehká doba přináší změny. V našem případě došlo k tomu, že prakticky všechny prodejní provoizy v našem okolí na Úvoze skočily nebo se odstěhovaly. My jsme se potýkali s propadem návštěv klientů i poklesem přirozeného pohybu osob na ulici, protože kromě skončení většiny prodejen kolem, také základní škola byla prakticky rok zcela zavřená...

Dana se ale nevzdala a koncem února objevila zajímavou příležitost v prostorách Blahoslavova domu na Lidické 79, kde se uvolnila jedna prodejna, hned na rohu, vedle Obchodního centra META. Proto nakonec, přesně po 3,5 letech od založení a otevření oční optiky FOX OPTIK na Úvoze jsme změnili adresu naší prodejny na dostupnější a viditelnější místo na adrese Lidická 79.

Na nové adrese, která je přímo u zastávky MHD Pionýrská, hned vedle prodejny DM drogerie a České spořitelny, jsme otevřeli v pondělí 31. 5. 2021.

Věříme, že si k nám najdete cestu i po této změně a zachováte nám svou přízeň.
Těšíme se na vaši návštěvu na nové adrese:

Oční optika FOX OPTIK, Lidická 79
Otevírací doba:  po–pá  9.00–17.00

Sleva 50% na multifokální skla

1. března 2020

Nyní je nejvhodnější chvíle pro pořízení multifokálních brýlí

V měsíci březnu nabízíme jarní slevu 50% na multifokální skla třetí generace, která nám dodává francouzská firma Essilor. Jedná se o skla s širokým progresivním kanálem, tzn. plynulý přechod mezi dílem na dálku a dílem do blízka. Tato skla nesou označení Varilux Comfort 3.0

Sleva se vztahuje i na brýlová skla samobarvící (Transitions), ztenčená (vhodná zejména pro zákazníky s vyššími dioptrickými vadami) nebo skla určená pro práci s počítačem, která účinně odfiltrují modrofialové záření (Eye Protect System).

Brýlová skla Varilux Comfort 3.0

VÝHODY

 • RYCHLÁ ADAPTACE – Zvyknete si velice rychle
 • VĚTŠÍ POLE OSTROSTI NA ČTENÍ – Pro komfortnější čtení zblízka
 • OSTRÉ VIDĚNÍ – Snížení zkreslení obrazu ve všech oblastech vidění
 • KOMFORTNÍ VIDĚNÍ – Od chvíle, kdy si brýle nasadíte

DOKONALÉ VIDĚNÍ PO CELÝ DEN, KAŽDÝ DEN

 • Okamžité, ostré vidění od prvního dne
 • Pohodlné, přirozené vidění
 • Bez starostí, vždy kdy budete nosit brýle

ZVYKNETE SI VELMI RYCHLE

Důležitá je rychlá a snadná adaptace na multifokální čočky. Od chvíle, kdy si nasadíte brýle s čočkami Varilux Comfort bude vše ostré a přirozené s maximálním pohodlí vašeho zraku. Poskytuje vám jistotu, že budete pokračovat ve svém každodenním životě. 

Potřebujete dárek na poslední chvíli?

18. prosince 2019

Pokud potřebujete vyřešit dárek na poslední chvíli, máme pro vás stálou nabídku dárkových poukazů. Dárkové poukazy máme připraveny v hodnotách 500, 1000, 2000 a 5000 Kč, ale na přání vám připravíme i poukaz v jiné hodnotě, kterou si budete přát. Poukaz je možné využít na nákup dioptrických i slunečních brýlí, ale i veškeré námi nabízené služby, například aplikace kontaktních čoček, preventivní vyšetření nitroočního tlaku nebo servis brýlí. Platnost dárkových poukazů je dva roky od data vydání.

Při objednávce poukazu do neděle 22.12., vám ho doručíme po Brně zdarma v průběhu pondělí 23.12.
Objednávky posílejte na info@foxoptik.cz nebo nás kontaktujte přes Facebook.

Prezentace sportovních slunečních brýlí R2 na turnaji BEACH CUP

26. srpna 2019
O uplynulém víkendu jsme podpořili BEACH CUP v Kuřimi a připravili jsme na místě prezentaci slunečních brýlí značek R2 a Polaroid. Děkujeme Jiřímu Rozmanovi, který turnaj tradičně pořádá, za krásné dva dny naplněné především sportem.

Pokud byste měli zájem vyzkoušet si vynikající sportovní modely brýlí R2, budeme mít vystavenou kolekci na prodejně k dispozici do 6. září, tak se stavte!

Zdravotní pojišťovny vám od srpna na brýle nepřispějí, my ano!

30. května 2019
Pokud politici ještě nezmění svoje rozhodnutí, tradiční poukazy na brýle vám lékaři od srpna už nepředepíší. Více informací najdete v článku ZDE, kde zaznívá i obava, že lidé budou méně chodit ke svému očnímu lékaři a že tak teoreticky může dojít ke snížení záchytu jiných očních vad v populaci, například zeleného zákalu. Při návštěvě kvalitní oční optiky ale tato obava není vůbec důvodná, protože vám jednak umíme poskytnout odborné vyšetření lékařem a jednak i při vyšetření optometristou vám můžeme nabídnout preventivní měření nitroočního tlaku, které je pro záchyt závažných očních vad důležité.

Pokud u nás absolvujete vyšetření zraku, které poskytujeme zdarma nebo si přinesete výsledky vyšetření od lékaře a vyberete si u nás nové brýle, dřívější příspěvek na brýle vám odečteme jako slevu.

Informace k parkování zdarma

21. března 2019
Zaparkovat můžete nejlépe v horní části ulice Čápkova. Pozor, ulice je jednosměrná s vjezdem od Konečného náměstí. Cesta k optice je obvykle nejvýhodnější přes průchod mezi ulicemi Čápkova a Úvoz, jak je vyznačeno na přiložené mapce.

Parkování na 1 hodinu je zdarma*, jen je nutné parkování zaregistrovat buď přes parkovací automat, který najdete přibližně v polovině prvního bloku ulice Čápkova po levé straně, nebo přes mobilní aplikaci, kde je výhodou, že se jednoduše zaregistrujete z auta a nemusíte chodit k automatu.
* výjimkou je situace, kdy jste v zóně 1-13 už posledních 24 hodin parkovali, ale náklady jsou nízké, jak je uvedeno níže a my vám je odečteme od vaší útraty v optice

A – Postup registrace parkování na parkovacím automatu:
1) stiskněte zelené tlačítko (nevhazujte mince, pokud nechcete parkovat déle než 1 hodinu)
2) zadejte SPZ vozidla
3) znovu stiskněte zelené tlačítko
Automat Vám vydá lístek s platností registrace k parkování, ale zpět do auta se s ním vracet nemusíte. 1 hodina je maximální doba, kterou u nás obvykle strávíte, ale pokud se budete chtít zdržet déle, např. kvůli návštěvě s námi sousedící lidmi oblíbené cukrárny, je možné si parkování registrovat i na delší dobu za následující ceny: 1h30m za 5Kč, 2h za 10Kč, 2h30m za 20Kč, 3h za 30Kč dále pak vždy 20Kč/h až do maximální délky parkování 22 hodin, ale takovou dobu u nás určitě nebudete ;)
Úhrada parkovného na parkovacím automatu je možná mincemi nebo kartou.

B – Postup registrace parkování v aplikaci najdete na přiložených obrázcích. Aplikace se pouští přímo ve webovém prohlížeči zadáním odkazu mpla.io nebo můžete kliknout ZDE. V aplikaci musíte při prvním použití zadat SPZ a spárovat ji s platební kartou, přestože se vám za parkování zdarma nic strhávat nebude. Pro její opakované požití pak už potřebujete na parkovacích zónách v Brně pouze znát číslo parkovací oblasti, které u nás je 1-13.

Prodejní výstava slunečních brýlí

St 10. 4. – So 13. 4.
Stejně jako vloni touto dobou, tedy před začátkem letní sezóny, pro vás připravujeme prodejní výstavu slunečních brýlí.
Na výstavě najdete především značky:

 • Polaroid,
 • Tommy Hilfiger,
 • Max Mara,
 • Max&Co,
 • Hugo Boss,
 • Relax,
 • R2,
 • Rudy Project,
 • Ozzie.
Jedná se o kompletní kolekce modelů pro rok 2019. Kolekce obsahují jak modely typu fashion, tak modely sportovní, některé brýle jsou vybaveny speciálními skly s polarizací a všechny samozřejmě disponují kvalitními UV filtry.

Nemusíte nutně něco koupit, můžete se jen nechat inspirovat a vyzoušet si různé varianty modelů, které na jednom místě nenajdete. Pro váš nákup můžete využít výstavní SLEVU 15 %!

Otevírací výstavní doba:
St 10. 4.   9.00 – 17.30
Čt 11. 4.    9.00 – 17.30
Pá 12. 4.   9.00 – 17.30
So 13. 4.   9.00 – 12.00

P. F. 2019

21. prosince 2018
Přejeme všem klientům, přátelům i známým klidné svátky a v novém roce 2019 pak především zdraví, abyste naše nebo jiné zdravotnické služby potřebovali pouze jako prevenci!

Sedmdesát procent řidičů špatně vidí. Hazardujete taky?

14. prosince 2018
Webový server aktualne.cz publikoval ve dvou článcích z poslední doby překvapivou informaci, že podíl řidičů na silnicích, kteří nepoužívají adekvátní korekci zrakových vad je na úrovni 70% (články najdete ZDE a ZDE). To, že je vada zraku velký problém pro řízení motorových vozidel, které je zcela běžnou součástí života dospělé populace, si spousta lidí neuvědomuje. Ale v sázce jsou životy lidí, neberte to na lehkou váhu!
Přitom v kvalitních očních optikách, mezi které FOX OPTIK patří, klientům bez čekání změříme zrak i s pomocí specializovaného přístrojového vybavení a poradíme s výběrem vhodných brýlí nebo kontaktních čoček. Vyšetření zraku je zcela neinvazivní, nemusíte z něho mít žádné obavy a zabere klientům přibližně 20 minut. Mimo to nabízíme i možnost vyšetření očním lékařem. Rezervovat svůj termín vyšetření zdarma si můžete ZDE.
Pravidelná kontrola zraku všech řidičů je opravdu důležitá!

Multifokální brýle bez rizika a se slevou 1.500 Kč

15. října 2018
Výrobce brýlových skel Rodenstock nabízí všem zájemcům o multifokální brýle jedinečnou příležitost. Jde o akci s marketingovým názvem „RISK-FREE“, kdy je možné zakoupit si multifokální čočky do nových nebo vlastních obrub se zárukou vrácení peněz. Pokud s novými brýlemi nebudete spokojeni, můžete skla vrátit až do šesti měsíců od jejich zakoupení. Dostanete tak zpět celou částku, kterou do těchto víceohniskových skel investujete. Jestliže jste se dosud pořízení mutlifokálních brýlí báli z důvodu vyšší investice s nejistým výsledkem, máte možnost tuto bariéru překonat. Naše optika k tomu navíc nabízí slevu na pořízení skel ve výši 1.500 Kč. Akce platí od 15. října 2018 do 31. prosince 2018.

Poleťte s námi do oblak!

12. října 2018
Až do 31. prosince 2018 můžete využít akce, kdy si útratou ve výši 4.000 Kč v naší optice zajistíte let v leteckém simulátoru Boeing 737 MAX nebo F-16, které provozuje v centru Tivoli společnost Buď Pilot - letecké simulátory. Akci můžete využít pro pořízení nových brýlí podle aktuálně nově naměřených dioptrií nebo pro obnovu skel, vybírat můžete z dalších doplňků k brýlím i z nabídky slunečních brýlí (akce se vztahuje i na zboží ve slevě). Letenku lze získat také nákupem dárkových poukazů. Jednotlivé nákupy v průběhu platnosti akce lze sčítat.

25% sleva na všechny sluneční brýle

18. září 2018
Využijte výhodných podmínek a přijďte si vybrat ze slunečních brýlí značek Polaroid, Ray Ban, GolfStar, Rudy Project nebo sportovních modelů R2. Akce trvá do 17. listopadu 2018.