OČNÍ OPTIKA
pro váš zrak

naše péče

Dana Kurečková

Přehled novinek

Prezentace sportovních slunečních brýlí R2 na turnaji BEACH CUP

26. srpna 2019
O uplynulém víkendu jsme podpořili BEACH CUP v Kuřimi a připravili jsme na místě prezentaci slunečních brýlí značek R2 a Polaroid. Děkujeme Jiřímu Rozmanovi, který turnaj tradičně pořádá, za krásné dva dny naplněné především sportem.

Pokud byste měli zájem vyzkoušet si vynikající sportovní modely brýlí R2, budeme mít vystavenou kolekci na prodejně k dispozici do 6. září, tak se stavte!

Zdravotní pojišťovny vám od srpna na brýle nepřispějí, my ano!

30. května 2019
Pokud politici ještě nezmění svoje rozhodnutí, tradiční poukazy na brýle vám lékaři od srpna už nepředepíší. Více informací najdete v článku ZDE, kde zaznívá i obava, že lidé budou méně chodit ke svému očnímu lékaři a že tak teoreticky může dojít ke snížení záchytu jiných očních vad v populaci, například zeleného zákalu. Při návštěvě kvalitní oční optiky ale tato obava není vůbec důvodná, protože vám jednak umíme poskytnout odborné vyšetření lékařem a jednak i při vyšetření optometristou vám můžeme nabídnout preventivní měření nitroočního tlaku, které je pro záchyt závažných očních vad důležité.

Pokud u nás absolvujete vyšetření zraku, které poskytujeme zdarma nebo si přinesete výsledky vyšetření od lékaře a vyberete si u nás nové brýle, dřívější příspěvek na brýle vám odečteme jako slevu.

Informace k parkování zdarma

21. března 2019
Zaparkovat můžete nejlépe v horní části ulice Čápkova. Pozor, ulice je jednosměrná s vjezdem od Konečného náměstí. Cesta k optice je obvykle nejvýhodnější přes průchod mezi ulicemi Čápkova a Úvoz, jak je vyznačeno na přiložené mapce.

Parkování na 1 hodinu je zdarma*, jen je nutné parkování zaregistrovat buď přes parkovací automat, který najdete přibližně v polovině prvního bloku ulice Čápkova po levé straně, nebo přes mobilní aplikaci, kde je výhodou, že se jednoduše zaregistrujete z auta a nemusíte chodit k automatu.
* výjimkou je situace, kdy jste v zóně 1-13 už posledních 24 hodin parkovali, ale náklady jsou nízké, jak je uvedeno níže a my vám je odečteme od vaší útraty v optice

A – Postup registrace parkování na parkovacím automatu:
1) stiskněte zelené tlačítko (nevhazujte mince, pokud nechcete parkovat déle než 1 hodinu)
2) zadejte SPZ vozidla
3) znovu stiskněte zelené tlačítko
Automat Vám vydá lístek s platností registrace k parkování, ale zpět do auta se s ním vracet nemusíte. 1 hodina je maximální doba, kterou u nás obvykle strávíte, ale pokud se budete chtít zdržet déle, např. kvůli návštěvě s námi sousedící lidmi oblíbené cukrárny, je možné si parkování registrovat i na delší dobu za následující ceny: 1h30m za 5Kč, 2h za 10Kč, 2h30m za 20Kč, 3h za 30Kč dále pak vždy 20Kč/h až do maximální délky parkování 22 hodin, ale takovou dobu u nás určitě nebudete ;)
Úhrada parkovného na parkovacím automatu je možná mincemi nebo kartou.

B – Postup registrace parkování v aplikaci najdete na přiložených obrázcích. Aplikace se pouští přímo ve webovém prohlížeči zadáním odkazu mpla.io nebo můžete kliknout ZDE. V aplikaci musíte při prvním použití zadat SPZ a spárovat ji s platební kartou, přestože se vám za parkování zdarma nic strhávat nebude. Pro její opakované požití pak už potřebujete na parkovacích zónách v Brně pouze znát číslo parkovací oblasti, které u nás je 1-13.

Nově u nás ordinuje OČNÍ LÉKAŘKA

31. října 2018
Od 1. listopadu 2018 vám nově nabízíme také odborné vyšetření očním lékařem. Rezervovat vyšetření si můžete telefonicky na číslech 530 331 738, 774 076 650 nebo přes odkaz ZDE.

Prodejní výstava slunečních brýlí

St 10. 4. – So 13. 4.
Stejně jako vloni touto dobou, tedy před začátkem letní sezóny, pro vás připravujeme prodejní výstavu slunečních brýlí.
Na výstavě najdete především značky:

  • Polaroid,
  • Tommy Hilfiger,
  • Max Mara,
  • Max&Co,
  • Hugo Boss,
  • Relax,
  • R2,
  • Rudy Project,
  • Ozzie.
Jedná se o kompletní kolekce modelů pro rok 2019. Kolekce obsahují jak modely typu fashion, tak modely sportovní, některé brýle jsou vybaveny speciálními skly s polarizací a všechny samozřejmě disponují kvalitními UV filtry.

Nemusíte nutně něco koupit, můžete se jen nechat inspirovat a vyzoušet si různé varianty modelů, které na jednom místě nenajdete. Pro váš nákup můžete využít výstavní SLEVU 15 %!

Otevírací výstavní doba:
St 10. 4.   9.00 – 17.30
Čt 11. 4.    9.00 – 17.30
Pá 12. 4.   9.00 – 17.30
So 13. 4.   9.00 – 12.00

Sedmdesát procent řidičů špatně vidí. Hazardujete taky?

14. prosince 2018
Webový server aktualne.cz publikoval ve dvou článcích z poslední doby překvapivou informaci, že podíl řidičů na silnicích, kteří nepoužívají adekvátní korekci zrakových vad je na úrovni 70% (články najdete ZDE a ZDE). To, že je vada zraku velký problém pro řízení motorových vozidel, které je zcela běžnou součástí života dospělé populace, si spousta lidí neuvědomuje. Ale v sázce jsou životy lidí, neberte to na lehkou váhu!
Přitom v kvalitních očních optikách, mezi které FOX OPTIK patří, klientům bez čekání změříme zrak i s pomocí specializovaného přístrojového vybavení a poradíme s výběrem vhodných brýlí nebo kontaktních čoček. Vyšetření zraku je zcela neinvazivní, nemusíte z něho mít žádné obavy a zabere klientům přibližně 20 minut. Mimo to nabízíme i možnost vyšetření očním lékařem. Rezervovat svůj termín vyšetření zdarma si můžete ZDE.
Pravidelná kontrola zraku všech řidičů je opravdu důležitá!

Multifokální brýle bez rizika a se slevou 1.500 Kč

15. října 2018
Výrobce brýlových skel Rodenstock nabízí všem zájemcům o multifokální brýle jedinečnou příležitost. Jde o akci s marketingovým názvem „RISK-FREE“, kdy je možné zakoupit si multifokální čočky do nových nebo vlastních obrub se zárukou vrácení peněz. Pokud s novými brýlemi nebudete spokojeni, můžete skla vrátit až do šesti měsíců od jejich zakoupení. Dostanete tak zpět celou částku, kterou do těchto víceohniskových skel investujete. Jestliže jste se dosud pořízení mutlifokálních brýlí báli z důvodu vyšší investice s nejistým výsledkem, máte možnost tuto bariéru překonat. Naše optika k tomu navíc nabízí slevu na pořízení skel ve výši 1.500 Kč. Akce platí od 15. října 2018 do 31. prosince 2018.

Poleťte s námi do oblak!

12. října 2018
Až do 31. prosince 2018 můžete využít akce, kdy si útratou ve výši 4.000 Kč v naší optice zajistíte let v leteckém simulátoru Boeing 737 MAX nebo F-16, které provozuje v centru Tivoli společnost Buď Pilot - letecké simulátory. Akci můžete využít pro pořízení nových brýlí podle aktuálně nově naměřených dioptrií nebo pro obnovu skel, vybírat můžete z dalších doplňků k brýlím i z nabídky slunečních brýlí (akce se vztahuje i na zboží ve slevě). Letenku lze získat také nákupem dárkových poukazů. Jednotlivé nákupy v průběhu platnosti akce lze sčítat.

25% sleva na všechny sluneční brýle

18. září 2018
Využijte výhodných podmínek a přijďte si vybrat ze slunečních brýlí značek Polaroid, Ray Ban, GolfStar, Rudy Project nebo sportovních modelů R2. Akce trvá do 17. listopadu 2018.